...i bardzo, bardzo lubię kawę!

Cześć!

Jestem Artur, prywatnie facet przed trzydziestką, mąż cudownej kobiety. Uwielbiam filmy, psy i muzykę (kolejność przypadkowa). Grywam na gitarze i harmonijce ustnej, uwielbiam skrzypce oraz trąbkę i któryś z tych instrumentów zdążę jeszcze opanować. Często podróżuję, najbardziej lubię małe miasteczka, ale i większe często mnie fascynują.
Najlepiej czuję się w kuchni, wg mojej żony dość dobrze gotuję, a wg mnie jestem mistrzem obierania ziemniaków. Serio. Gdyby nie fotografia, prawdopodobnie obierałbym je dla garnizonu wojska. Jestem fanem Jacka Nicholsona, Johna Zorna i Tima Burtona. Odprężam się śpiewając, jeżdżąc na rowerze i smakując dobrego drinka. Bardzo brzydko rysuję. Zawsze chciałem zwiedzić Amerykę Południową oraz nauczyć się języka hiszpańskiego. Kiedyś to zrobię.
Lubię zarażać ludzi dobrym humorem. Wierzę, że każdy człowiek ma do opowiedzenia ciekawą historię, dlatego człowiek dominuje na moich zdjęciach. Uwieczniam uczucia, spontaniczności, chwilę. Pokazuję świat, jakim sam go widzę. Jeżeli chcesz go poznać, odwiedź galerię i skontaktuj się ze mną.

Sesja rodzinna – Aukcja WOŚP

Grudzień 27th, 2010

Zapraszam do udziału w aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przedmiotem aukcji jest sesja zdjęciowa dziecka lub sesja rodzinna w Bielsku Białej bądź w okolicach.

Fotografia dziecięca Bielsko Biała

Link do aukcji:

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=418650

Czytaj dalej »

Fotografia ślubna – sesja w plenerze

Wrzesień 26th, 2010

Dziś kilka zdjęć z sesji plenerowej, zapraszam do oglądania.

Z młodą parą spotkałem się w Krakowie, gdzie mieliśmy zrobić kilka zdjęć i pojechać w inne miejsce. Czarno biała fotografia ślubna.

Zarówno Pani, jak i Panu młodemu wykonałem portrety na których znalazły się dłonie współmałżonka.

A to druga fotografia. Dłonie ułożone zostały przez modela, w taki sposób, w jaki jemu wydały się naturalnie. Czytaj dalej »

Z innej beczki

Wrzesień 22nd, 2010

W ramach odpoczynku wybrałem się na dłuższy spacer, podczas którego miałem okazję sfotografować pasące się konie. Wrzucam je na bloga, żeby nie było tylko ślubnie i dziecięco. Miłego oglądania.

Trzy konie okazały się wdzięcznymi modelami, choć na poczatku, jak na tym zdjęciu, nie były zainteresowane moję obeznościa. A nawet wcale mnie nie zauważały, szybko podbiegły zaciekawione.

To jeszcze kadr wykonany obiektywem sigma 70-200mm, czyli z dość dużej odległości. Zdjęcie wykonane w miejscowości Ujsoły w powiecie Żywieckim.

Pierwszy odwagą wykazał się młody ogier. Podszedł tak blisko, że mogłem zmienić obiektyw na szerokokątny i wykorzystać go w celach sportretowania go.

Czytaj dalej »

Fotografia ślubna – wesele

Wrzesień 20th, 2010

Dzisiaj, zapowiedziane w poprzednim wpisie, zdjęcia z przyjęcia weselnego.

Na nowożeńców goście weselni musieli dość długo czekać, ponieważ samochód, którym przyjechali z Kościoła, mimo że piękny, nie był już pierwszej młodości:)

Na małopolskiej sali, Młoda Para rozsmakowała się w podanym szampanie. Zarówno Pani, jak i Pan Młody wysoko ocenili podany trunek.

Do pierwszego tańca orkiestra przygrywała młodej parze utwór "Moon River", Ci zaś przepięknie go odtańczyli. Mnie, fotografowi ślubnemu ze śląska pozostało jedynie kreatywnie uchwycić ich podczas tych pląsów. Ponieważ narzeczeni przygotowali się wcześniej do tego występu, mogłem uwiecznić wiele ciekawych ujęć.

Po odtańczeniu popisowego numeru, świeżo upieczona żona entuzjastycznie zaprosiła przybyłych gości do wspólnej zabawy. Spontaniczne zdjęcie ze spontanicznego wesela w Trzebini. Czytaj dalej »

Fotografia ślubna – reportaż

Wrzesień 18th, 2010

Po długiej nieobecności zamieszczam zdjęcia ze ślubu Judyty i Pawła.

Z Panną Młodą spotkałem się przed Kościołem w Trzebini.

Pannę Młodą do Kościoła wprowadził ojciec i dopiero tam narzeczeni spotkali się, by zawrzeć związek małżeński

Fotograf ślubny Katowice. Słowa Pisma Świętego skierowała do biorących ślub siostra Młodej Panny.

Piękny ślub nie może obyć się bez drobnych wpadek. Zdjęcie ślubne przedstawia Pana Młodego próbującego ukryć hiszpański pas, który właśnie się odpiął.

Słowa deklaracji małżeńskiej zostały wypowiedziane płynnie, pewnie i bez pomyłek. Fotografowanie ślubów w Bielsku Białej.

Czytaj dalej »

Ślubnie w Trzebini – zapowiedź

Wrzesień 5th, 2010

Choć ostatnio mało mam czasu na udzielanie się na blogu, dziś postanowiłem przerwać milczenie krótkim wpisem. Będzie to zapowiedź zdjęć ze ślubu Judyty i Pawła, który odbył się w Trzebini. Ja (i zakonnice) zapowiadamy więc kolejny wpis tym oto zdjęciem:

Fotografowanie ślubów w Katowicach, trzebnini i bielsku

Sesja narzeczeńska G&P

Sierpień 23rd, 2010

Chociaż mam coraz mniej czasu na udzielanie się na blogu, dzisiaj wykorzystując wolną chwilę wrzucam kilka fotografii z króciutkiej sesji narzeczeńskiej Gosi i Pawła, która odbyła się na Zakrzówku w Krakowie.

Zdjęcia Gosi i Pawła, wykonane na krakowskim Zakrzówku, podczas ich spaceru.

Z narzeczonymi spotkaliśmy się na kilkanaście minut, podczas których udokumentowałem ich spacer dookoła jeziorka.

Portret zakochanych zrobiony podczas nietypowej sesji dla narzeczonych w Krakowie. Zamiast zdjęć pozowanych zdecydowaliśmy się na zdjęcia reproterskie niepozowane.

Czytaj dalej »

Joanna – sesja portretowa

Sierpień 13th, 2010

Dziś zdjęcia Joanna z sesji w Krakowie.

Nie fotografia ślubna wykonana w Krakowie, zdjęcie pozującej modelki.

Mimo, że mieliśmy mało czasu, udało nam się go dobrze wykorzystać.

Zdjęcia portretowe Kraków

Czytaj dalej »

Zuzanna

Sierpień 10th, 2010

Zdjęcia portretowe Zuzanny, zrobione w krakowie na Wawelu.

Kilka kadrów z sesji portretowej, która odbyła się u stóp Wawelu.

Portert fotograficzny - modelka Zuzanna

Wykorzystaliśmy ładną pogodę i miękkie światło, aby stworzyć zdjęcia portretowe. Trafionym dodatkiem niewątpliwie był kapelusz modelki.

Czytaj dalej »

Sesja rodzinna

Sierpień 6th, 2010

Dziś kilka zapowiedzianych już wcześniej zdjęć z sesji rodziny polsko-szwedzkiej, która odbyła się w Warszawie w Parku Wilanów. Muszę przyznać, że było to jedno z tych spotkań, których się nie zapomina. Poznałem szczęśliwą, przemiłą rodzinę. Poniżej kilka kadrów:

Fotografia rodzinna w warszawskim Parku Wilanów. Miałem przyjemność fotografować polsko-szwedzką rodzinę.

Twarzą w twarz:

Zdjęcie taty z córką, zrobione ukradkiem, podczas rozmowy.

Podczas sesji był czas na przekąski i napoje:

Sesja rodzinna w Warszawie. Mała Nelly robi sobie przerwę śniadaniową, by po chwili znowu powrócić do radosnej zabawy.

Czytaj dalej »

 

Copyright Artur Tanistra Fotografia
Facebook